Mezoterapi

Mezoterapi Saç Tedavisi Nedir?

Saç mezoterapisi, saçların güçlenmesini sağlama, saç ekimi sonrası çıkan yeni saçları güçlendirme ve saç dökülmesini durdurma amaçlarıyla yapılmaktadır. Saç köklerinin ihtiyacına göre ve sonuca uygun olarak belirlenen bileşenler, küçük dozlar ve özel mikro iğneler yardımyla doğru derinlikte cilt altına verilir. Saç köklerine uygulanan bu işlemde verilen mineral, vitamin, antioksidan gibi çeşitli maddelerle saç köklerinin uyarılması hedeflenir. Saç mezoterapisi, saç ve saçlı bölgeye uygulanan destekleyici ürünlere göre çok daha fazla etki gösterir. Demir, selenyum, biotin, çinko, esansiyel yağ asitleri, A vitamini, B vitamini kompleksi, E vitamini ve niasin (nikotinik asit) gibi çeşitli vitamin, mineral ve aminoasitler saçlarımızın dökülmesini engelleyerek güçlenmesini sağlayan doğal maddelerdir. Minoksidil losyon ve Finasterid içeren tabletler saç dökülmelerine karşı etkili ve onaylı ürünlerdir. Saçlı deriye enjeksiyon yöntemi ile uygulanan vitamin, mineral ve saç kökünü besleyen bitkisel ilaçlar saç dökülmelerini engellemektedir. Saç mezoterapisi adı verilen bu yöntem ile saç köklerini besleyen bileşenlerin kolay bir şekilde saçta yerleşmesini sağlar.

 

Mezoterapi Saç Tedavisi Fiyatları

Günümüzde yapılmakta olan birçok saç tedavi yöntemi yüksek fiyatlarda yapılmaktadır. Bundan ötürü yüksek ücretler vermeden Mezoterapi saç tedavisi yaptırmanız tavsiye edilir. Uygulama 2022 güncel fiyat tarifesi saç ekim merkezleri arasında farklılık gösterir.

Özellikle yeni başlamış amatör saç ekim merkezlerinde Mezoterapi saç tedavisi yüksek fiyatlar alınarak ve garanti verilmeden yapılmaktadır. Bu da sizlerin her yönden dezavantajlı kalmanıza sebep olur. Uygulamayı alanında deneyimli uzmanlar ve profesyonel saç ekim merkezlerinde yaptırmak fiyat ve alacağınız sonuç açısından daha iyi olacaktır.